Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu Üyesi Önder Kırmızıtaş: RTÜK Tarafından Tele1 Hakkında Verilen 3 Gün Yayın Durdurma Kararı Hukuksuzdur!

Hiçbir hukuki temele dayanmayan ve tamamen siyasi saiklerle verilen yayın durdurma cezası Akp iktidarının girdiği çıkmazın ve içinde bulunduğu çaresizliğin zavallıca ifadesidir. AKP seçime gidiyorken kendisi için dikenlerden arınmış gül bahçesi yaratmak niyetinde.

Kendileri dışında hiçbir sese tahammülü olmayanların hukuk tanımaz pervasızlıkları artarak devam ediyor. Basının susturulduğu yerde kimsenin konuşmasına imkân kalmaz. AKP iktidarı 20 yıllık pratiğinde özgürlüklere düşmanlığını her defasında gösterdi.

Halkın içine düşmanlık tohumları eken ve bundan beslenenlerin TELE1 ekranlarını “dil, din, ırk ayrımı gözeterek yayın yaptığı” gerekçesiyle 3 gün kararmasına karar vermiş olması komedidir.

Hukuki dayanaktan yoksun, temel hak ve özgürlükleri yok sayan siyasi iktidar güdümlü kararı kabul etmek mümkün değildir.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi olarak bu haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı Tele1 televizyonunun yanında olduğumuzu belirtiriz.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi

Başkanlık Kurulu Üyesi

Av. Önder Kırmızıtaş

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir