Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu Üyesi Av. Önder Kırmızıtaş: Taammüden Cinayet!

Kasten ve tasarlayarak, kin ve intikam hırsıyla planlı bir cinayet işlendi. E. Hv. Plt. Korgeneral Vural Avar Fetullahçı çete elemanı savcılar tarafından Akp’nin talimatıyla hazırlanmış uydurma iddianame ile açılan 28 Şubat’tan intikam davasında tutuklu olarak bulunduğu cezaevinde hayatını kaybetti. Daha doğrusu tasarlanmış bir cinayete kurban edildi. Avar, 85 yaşında ve demans hastasıydı.

Bahse konu dava, Akp iktidarının talimatıyla bu tür işlerde mahir FETÖ’cü savcılara açtırıldı. Kumpasçı mürit savcılar yurtdışına kaçtı ama yerine gelen yeni iktidar savcıları yargılamaya kaldığı yerden devam edip en gençleri 75 yaşında olan komutanları derdest ettiler.

Tek suçları anayasanın kendilerine verdiği görevi ifa etmek olan komutanlar bugün gericilerin, emperyalist işbirlikçilerinin hedefi durumundalar. Bu gerçeği göremeyen, görmek istemeyen muhalefet de her defasında gericilerin, kindar dincilerin değirmenine su taşımaktan geri durmuyor. Özellikle Chp gericilerden oy alırım diye 28 Şubat’a saldırmayı görev biliyor. Oysa ki 28 Şubat, batı güdümlü irticanın yoğun saldırısı altındaki Cumhuriyete sahip çıkmak için gerçekleşmiş anayasal bir hareketti.

Bütün ülkenin gözü önünde hukuk eliyle bir intikam cinayeti planlandı ve işlendi. Bu kindar tutumda ısrar edilirse diğer komutanların da başına benzer durum gelecektir. Bu aymaz saldırganlığa dur demek için Sosyalist Cumhuriyet Partisi olarak mücadele bayrağını daha da yükselteceğimizi, laik cumhuriyete sahip çıkan komutanları yalnız bırakmayacağımızı belirtiriz.

Taammüden işlenmiş bu cinayetin bütün failleri, Cumhuriyetin bağımsız mahkemelerine işledikleri bu cinayetin hesabını vereceklerdir.

 

Sosyalist Cumhuriyet Partisi

Başkanlık Kurulu Üyesi

Av. Önder Kırmızıtaş

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir