Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu Üyesi Av. Önder Kırmızıtaş: Camide Serbest, Stadda Yasak!

Son zamanlarda stadyumlarda taraftarlar toplumun duygu, düşünce ve taleplerine tercüman oldular.

Yaşanan deprem felaketiyle siyasi iktidarın beceriksizliği tekrar gün gibi ortaya çıktı. Çürümüş ve çökmüş sistem, içi boşaltılmış, siyasi iktidarın arpalığına çevrilmiş kurumlar halkın büyük tepkisine sebep oldu.

Stadyumlardan yükselen “Hükümet İstifa” sesleri halkın haklı talebinin ifadesidir. AKP iktidarının ve destekçilerinin bu taleplere karşı sağırı oynaması sürpriz değil. Ancak duymazdan gelmekle yetinmeyen iktidar temsilcileri bu haklı talebe karşı saldırgan bir turumla kitleleri tehditlerle baskı altına almaya çalışıyorlar.

Çaresizler, gidiyorlar ve sona yaklaştıkça daha çok saldırıyorlar. Çözüm üretemeyenler çaresizce halkı tehdit ediyorlar.

Zaman, mekân fark etmeksizin her yerde siyasi propaganda yapanların, camilerde, cenaze törenlerinde siyaset yapmayı iş edinenlerin, stadyumlardan yükselen “İstifa” seslerine tahammül edememeleri tükenmişliklerinin ifadesidir.

Halkın siyasi iktidarı eleştirmesi, istifa talebini dile getirmesinden daha olağan bir durum olamaz. Oldukça barışçıl, hakaret etmeyen ve siyasi taleplerini dile getiren taraftarların tehdit edilmesi kabul edilemez.

Halkın haklı ve meşru taleplerinin karşısında hiçbir kuvvet duramaz. Hiçbir kuvvet halkı tehdit edemez.

 

Sosyalist Cumhuriyet Partisi

Başkanlık Kurulu Üyesi

Av. Önder Kırmızıtaş

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir