Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu: Türkiye Haklıdır; Köklü Çözüm: Suriye İle Acil İşbirliği!

Türkiye’nin, Mersin ve İstanbul’da gerçekleşen terör saldırılarına cevap olarak başlattığı sınır ötesi harekât haklıdır ve kendini savunma kapsamındadır.

Türkiye gerçekte ABD ile savaşmaktadır. Ülkemize yönelik saldırıların arkasındaki devlet ABD’dir. Suriye’ye yollanan yüzbin TIR silah, 2015 yılından bu yana düzenli olarak ödenen 19 bin teröristin maaşları, PKK’nın Suriye koluna verilen toplam olarak 650 milyon dolar para ve son olarak 19 Kasım’da ABD Özel Kuvvetler Komutanı Jeff Dennis’in YPG’nin “Elit Birliği”nin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada “başarılarınızla gurur duyuyoruz” demesi; düşmanın kim olduğun yeterli açıklıkla ortaya koyuyor.

Bugüne kadar defalarca kanıtlandığı üzere sadece hava harekâtıyla sonuç alınması mümkün değildir.

Türkiye’nin yapması gereken; acilen Şam ile işbirliği yaparak, Suriye’deki terör odaklarına yönelik ortak askeri kara harekâtı, birlikte gerçekleştirmektir.

Suriye Devleti’nin meşru sınırları içinde egemenliğini tam olarak gerçekleştirmesi, buradan kaynaklanan terörü temelli olarak önlemenin biricik yoludur.

Suriye başta olmak üzere bütün Batı Asyalı komşularımızla her alanda tam işbirliği, sadece Türkiye’ye değil bütün bölgeye kalıcı barışı getirecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir