Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu: “Cumhuriyetçi Vatanseverler Göreve!”

Cumhuriyet’i kuran partinin genel başkanı, büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda şu an oturan Kemal Kılıçdaroğlu Atatürk ilke ve devrimlerine karşı faaliyet içindedir.

 

Dinci gericilere yaranmak uğruna basit ve ucuz bir politika içerisinde hareket eden Kemal Kılıçdaroğlu son başörtüsü kanun teklifiyle Cumhuriyet karşıtlığında AKP’yi de geride bırakmıştır. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’ndan aldığı pasla “Gelin çözümü yasa değil, Anayasa düzeyinde sağlayalım” demiştir.

 

Kılıçdaroğlu ve ekibi CHP’yi özünden koparmakta, ideoloji olarak ve siyaseten sağcılaştırmaktadır.

AKP’ye benzeyerek AKP’den kurtulmak olmaz.

Cumhuriyet’in değerlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine ihanet içindeki Kılıçdaroğlu CHP’si kötü bir AKP kopyası olarak hangi çözümü getirecektir!

SCP olarak halkçı, devrimci, laik, kamucu bir Cumhuriyet için bütün yurtseverleri mücadele çağırıyoruz.

 

Gün birleşme ve birlikte var olma günüdür! Cumhuriyet yıkıcıları arsız bir taarruza kalkmışlar, bunun karşısında vatanseverler sessiz duramaz. Bekleyip uzaktan seyirci kalamazlar. Bu bir var olma yok olma kavgasıdır.

Kavgaya omuz vermeyen ve bitaraf kalan herkes bunun hesabını tarihe ve bu halka verecektir. Bu topraklar Ali Kemal’ler, İskilipli Atıf’ların karşısına Mustafa Kemal’ler, Hasan Tahsin’ler, Deniz Gezmiş’leri de bağrından çıkarır.

 

Yarın geç olacak, birlik hemen şimdi!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir