Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkan Vekili Yılmaz Ersezer: TBMM Kimin Meclisi Olduğuna Karar Verecektir!

17 Mart 2023 günü, Çanakkale Zaferi’nin ve Şehitler Günü arifesinde, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile düzenlediği ortak basın toplantısında, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Finlandiya’nın NATO’ya katılım protokolünün, Meclisimiz ’deki onay sürecini başlatmaya karar verdik” beyanı kabul edilemez.

Bu kararı beyan edenler, ülkemiz üzerinde birçok kanlı operasyon gerçekleştirmiş olan, aydınlarımızın, askerlerimizin, masum yurttaşlarımızın katili Amerikan emperyalizmine biat edebilirler ama 100 yıl önce emperyalizmi bu topraklardan kovmuş milletimize bu kararı kabul ettiremeyeceklerdir.

Tayyip Erdoğan’ın, bugüne kadar “denge politikası” olarak sunduğu zikzaklı siyasetinin, NATO’ya teslimiyet noktasına geldiği bu kararla ortaya çıkmıştır!

Amerikan emperyalizminin savaş aygıtı NATO’nun genişlemesini meşrulaştırmaya çalışan AKP iktidarı, bu karara imza atarak bölgedeki Amerikan varlığına hizmet etmektedir.

Bu karar ülkemiz başta olmak üzere, bölge ülkelerinin birliğine ve bağımsızlığına vurulmuş bir darbedir.

ESAS GÜVENLİK SORUNU AMERİKAN EMPERYALİZMİDİR

Rusya’ya karşı, Ukrayna üzerinden savaş yürüten NATO’nun genişleme sürecine sunulan bu destek, Ukrayna’da süren savaşta emperyalizmin ve Nazi artıklarının safına geçmek ve kana susamışlara can suyu olmaktır.

NATO ve Finlandiya’nın sözde “ülkemizin güvenlik kaygılarını gidermek yolunda gösterdiği hassasiyet ve kaydedilen mesafeye binaen” gerekçesiyle yapılan bu beyan, terörün ve güvenlik sorunun kaynağını gizlemektedir. Dünyanın en büyük teröristi Amerikan emperyalizmidir. Türkiye ne boynunu celladının giyotinine uzatacak ne de giyotini tutan el olacaktır. Türkiye, ezilen sınıflarının öncülüğünde Amerikan emperyalizminin savaş aygıtı NATO’nun suçlarına ortak olmaya çalışanları tepesinden atacak ve yeniden Cumhuriyet Devrimi rotasına oturacaktır.

Sistem partilerinin eninde sonunda Emperyalizme teslim olmaktan başka bir tavır alamadığını görüyoruz.

PKK, HİZBULLAH, FETÖ gibi Gladyo örgütlenmelerinin yıllardır başaramadıklarını meclis çatısı altında başarmaya çalışanları halkımız alaşağı edecektir.

En nihayetinde NATO’nun genişlemesine onay verilmesi, Türkiye’nin işgaline verilen onaydır!

Emperyalizme karşı savaşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi hiçbir emperyaliste ve onların uşaklarına teslim etmeyeceğiz!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir