SCP İzmir İl Örgütü ‘İlk Kurşun Hasan Tahsin’ İl Kurultayı Yapıldı

Sosyalist Cumhuriyet Partisi İzmir İl 1. Olağan İl Kurultayı 9 Ekim 2022 Pazar günü gerçekleştirildi. ‘İlk Kurşun Hasan Tahsin’ adı verilen kurultaya Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mehmet Bedri Gültekin, çeşitli partilerin İzmir il yöneticileri, dernek yöneticileri, delegeler ve misafirler katıldı.

Yoğun katılım olduğu kurultay Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve devrim şehitlerine saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından yakın zamanda aramızdan ayrılan SCP Genel Sekreteri ve 68 Devrimci Kuşağının önderlerinden Kâmil Dede için bir anma töreni gerçekleştirildi.

Genel Kurul Divanının seçilmesinin ardından Genel Başkan Mehmet Bedri Gültekin kurultay açılış konuşmasını yaptı.  Türkiye’nin ve Dünyanın içinde bulunduğu zor durum, çözüm yolları, parti programı ve yapılmak istenen Türkiye İttifakı konularında katılımcılara bilgi veren Gültekin, Türkiye’nin zor koşullardan çıkış devrimci çözümlere yönelmek zorunda olduğuna dikkat çekti.

Kurultayda İzmir İl Örgütü Çalışma Raporu ve Mali Rapor sunularak ibra edilmesinin ardından İl Başkanı, Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu adayları kendilerini tanıttılar.

Kurultayda yapılan seçimlerde Hülya Özcan delegelerin tamamının oyunu alarak yeni İzmir İl Başkanı olarak seçildi.

İl Yönetim Kuruluna ise Ahmet Seyran, Ali Ömer Şahin, Bülent Hayri Sakızlıgil, Erol Baykan, İbrahim Köksal ve Onur Tınaz seçildi.

İl Disiplin Kuruluna ise; Halil Yetim, Kadriye Mert ve Necmiye Ertem seçildi.

Başarı ile tamamlanan Genel kurul sonrası yeni üyelerine rozetlerini takan SCP Genel Başkanı Mehmet Bedri Gültekin bir süre partilileri ile sohbet etti.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi 1. İzmir İl Olağan Kurultayına; Doğru Parti, Demokratik Sol Parti, Memleket Partisi, Adalet Partisi, Türkiye Komünist Partisi, 1920 Toplumcu Kurtuluş Partisi, Türk Kadın Hareketi, Karayolları Emeklileri Day. Ve Yard. Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği Buca Şubesi, Ulusal Eğitim Derneği, Ulusal Kaynakları Koruma Derneği, Atatürkçü Vatanseverler Dayanışma Derneği, Gaziemir Kent Konseyi gibi parti ve derneklerin temsilcileri misafir olarak katılım gerçekleştirdi.

Kurultayın ardından 10 Ekim Pazartesi günü Yeni Yönetim Kurulunun yaptığı toplantıda görev dağılımı da gerçekleştirildi. Buna göre; İl Sekreterliğine Onur Tınaz, İl Saymanlığına İbrahim Köksal, Örgütlenme Sorumlusu Ali Ömer Şahin, Eğitim Sorumlusu Bülent Hayri Sakızlıgil ve İşçi Sendikaları ve Kitle Örgütleri Sorumlusu olarak da Ahmet Seyran seçildiler.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi İzmir il Başkanı Hülya Özcan “Her açıdan başarılı geçen kurultayımıza katılarak bizlere güç veren aşağıda ki kurumlara, misafirlerimize ve delegelerimize şükran ve minnetlerimizi sunarız” mesajını paylaştı.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir