Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu: “Rusya’nın 15 Temmuz’u!”

Rusya’nın paralı askerleri olarak bilinen Wagner, Rus ordusuna ve Putin’e karşı darbe girişiminde bulundu.

Uluslararası suç örgütü NATO Rusya’yı istikrarsızlaştırma planı çerçevesinde “özel ordu” Wagner’i kullanarak darbe girişiminde bulundu. ABD güdümündeki batı emperyalizmi tepetaklak aşağı giderken, Rusya ve mazlum milletleri hizaya getirme çabası ve çırpınışıyla paralı askerleri kullanmak istiyor. Bunu Wagner’le gerçekleştirmeye kalkıştı.

Rusya ve Putin yönetimi bu saldırıyı püskürtecek kudrettedir. Dün Türkiye’deki işbirlikçilerini kullanarak 15 Temmuz darbe girişimini planlayan emperyalizm, bugün aynısını Rusya’da deniyor. Ukrayna’da yeni Nazileri kullanarak amaçladığını gerçekleştiremeyen batı emperyalizmi ve silahlı çetesi NATO şimdi yine işbirlikçileri ile bu amacına ulaşmak istiyor. Yaşanan bu olaylar ABD liderliğindeki emperyalist kampın yok olmaya doğru hızla gidişinin göstergesidir.

Emperyalist kamp 15 Temmuz’da Türkiye’de aldığı yenilginin daha da ağırını Rusya’da yaşayacaktır.

Bu olayın gösterdiği diğer önemli olgu ise vatan savunmasının paralı askerlerle ya da özel ordularla yapılamayacağıdır. Mazlum milletlerin bu yaşananlardan çıkaracağı en önemli ders budur. Türkiye’de kurulan SADAT benzeri yapılar bu sebeple ülke savunmasına vurulabilecek en büyük darbedir.

Türk milleti ve Türkiye devrimcileri, vatanseverleri Rusya’nın yanındadır. Bu abluka dağılacak, emperyalistler ve silahlı çeteleri yenilecektir.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi

Başkanlık Kurulu

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir