Özgür Basın Susturulamaz!

RTÜK tarafından Tele1 hakkında verilen 3 gün yayın durdurma kararı hukuksuzdur.

Hiçbir hukuki temele dayanmayan ve tamamen siyasi saiklerle verilen yayın durdurma cezası Akp iktidarının girdiği çıkmazın ve içinde bulunduğu çaresizliğin zavallıca ifadesidir. Akp seçime gidiyorken kendisi için dikenlerden arınmış gül bahçesi yaratmak niyetinde. Bu durum mecliste kabul edilen “Sansür Yasası” ile de net şekilde ortaya çıktı.

Kendileri dışında hiçbir sese tahammülü olmayanların hukuk tanımaz pervasızlıkları artarak devam edeceğe benziyor. Basının susturulduğu yerde kimsenin konuşmasına imkan kalmaz. Akp iktidarı 20 yıllık pratiğinde özgürlüklere düşmanlığını her defasında gösterdi.

Halkın içine düşmanlık tohumları eken ve bundan beslenenlerin “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gerekçesi ile Tele1 yayınını durdurma kararı alması ise komedidir.

Hukuki dayanaktan yoksun, temel hak ve özgürlükleri yok sayan siyasi iktidar güdümlü kararı kabul etmek mümkün değildir.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi olarak bu haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı Tele1 televizyonunun yanında olduğumuzu belirtiriz.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi

Başkanlık Kurulu Üyesi

Av. Önder Kırmızıtaş

 

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir