Mustafa Kemal’den Denizlere Tam Bağımsız Türkiye Mücadelesi Sürüyor!

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz, Kemal Derviş politikaları ile milli ekonominin tasfiye edilmesi, kamu kaynaklarının yağmalanması; ekonomik bağımsızlığımıza büyük darbe vurmuştur. Üretmeden tüketen bir ülke bağımsız olamaz!

Emperyalizmin silahlı çetesi NATO’nun genişlemesi ve Finlandiya’nın NATO’ya TBMM onayıyla katılması, AKP’nin yanlış dış politikalarının Suriye’nin toprak bütünlüğünün bozulmasına hizmet etmesi, ülkemizin mülteci kampına dönmesi; ulusal bağımsızlığımıza yönelmiş tehditlerdir.

Abdülhamitçi ve neoliberal politikaların sorunları çözmek yerine büyüttüğü, gericiliğin hortladığı, mafya-tarikat düzeninin kökleştiği, Hizbullah ve PKK’nın siyasal uzantılarının mecliste bulunduğu bir ülkede bağımsızlık mücadelesi tüm yakıcılığı ile kendini dayatmaktadır. Yaşadığımız bu sorunlar, Türkiye’nin Devrimcilerini, Sosyalistlerini ve Kemalistlerini yeniden ‘Bağımsızlık Savaşı’na davet etmektedir!

Bağımsızlık Savaşı’nın önderi Mustafa Kemal’in “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası güncel ve geçerlidir. 6. Filo’yu Dolmabahçe’de denize döken Denizlerin “Tam Bağımsız Türkiye” ruhu yaşamaktadır!

Sosyalist Cumhuriyet Partisi, görev ve sorumlulukların bilincindedir. Bütün halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyoruz.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi

Başkanlık Kurulu

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir