Mehmet Bedri Gültekin’den Adliye Önünde ‘Amiraller Davası’ Açıklaması: “Bu Davadan Zaferle Çıkacağız.”

Montrö Boğazlar Sözleşmesi  ve “sarıklı amiral” ile ilgili yaptıkları açıklamalar üzerine ‘anayasal düzene karşı suç işlemek için anlaştıkları’ gerekçe gösterilen 103 emekli amiralin yargılanmasına devam ediliyor. Sosyalist Cumhuriyet Partisi (SCP) Genel Başkanı Mehmet Bedri Gültekin ve parti üyeleri Montrö Sözleşmesi’ne sahip çıktıkları duyuruya imza attıkları gerekçesiyle 103 emekli amiral hakkında açılan davanın duruşmasına katıldı.

‘BU DAVADAN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ’

Duruşma sonrası basın açıklaması yapan Gültekin, davanın amacıyla ‘Ergenekon, Balyoz ve 28 Şubat davalarında güdülen amacın aynı’ olduğunu belirtirirken  “Biz SCP olarak bu davada amirallerimizin yanındayız, davanın sonuna kadar takipçisiyiz. Bu davadan zaferle çıkacağız.”  dedi.

5 Nisan günü bir açıklama yapan amirallerimiz iki konuya dikkat çekti. Montrö anlaşması ve tarikat merkezinde sarığıyla görüntü veren amiral meselesi… Aradan 8 ay geçti. Ukrayna-Rusya savaşı amirallerimizin Montrö uyarısının ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Yine son günlerde 6 yaşındaki çocuk gelin meselesi amirallerimizin bu konudaki uyarısının da ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Bu dava AKP iktidarının laik demokratik Cumhuriyet’e ve Lozan-Montrö anlaşmalarıyla tapusu alınan bağımsız Cumhuriyet’e olan kininin ve intikam alma hırsının sonucudur.

CUMHURİYET’LE HESAPLAŞMA

Bu dava Türkiye’nin ne büyük tehlikelerle yüz yüze olduğunu ve amirallerimizin ne kadar haklı bir uyarı yaptıklarını gösteriyor. Bu davayla; Ergenekon, Balyoz ve 28 Şubat davalarında güdülen amaç aynı; laik demokratik Cumhuriyet’le hesaplaşma… Biz SCP olarak bu davada amirallerimizin yanındayız, davanın sonuna kadar takipçisiyiz. Bu davadan zaferle çıkacağız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir