Gültekin’e Sözümüz: Devrim Olacak!

Genel Başkanımız Mehmet Bedri Gültekin, Kahramanmaraş merkezli depremlerin 2 gününde bölgeye giderek depremden etkilenen illerde incelemelerde bulunmuştu. Pazartesi günü ise Ankara’ya dönen Gültekin, dün (14 Şubat) geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.

Genel Başkanımızı, 15 Şubat saat 12‘de partimizin genel merkezi önünde yüzlere seveni ve yoldaşının katılımı ile gerçekleşen törenle Tunceli merkeze bağlı Gömemiş köyüne toprağa verilmek üzere uğurlandık.

 

Genel Sekreterimiz Hacer Durgun törendeki konuşmasında şunları söyledi:

“Değerli arkadaşlarım yüreğimiz yanıyor. Önderimizi, yol arkadaşımızı, dostumuzu, abimizi kaybettik. Tertemiz kalmış hiç kirlenmemiş devrimci insanı kaybettik. Mehmet Bedri Gültekin’i kaybettik. Acımız büyük katlanılması zor. Diyor ki bir yazısında Mehmet Bedri Gültekin: ‘Kapitalist sistem insanı insanın kurdu yaptı. İnsanı kendine yabancılaştırdı ve çürüttü. Onun için devrimci olacağız, onun için devrim yapacağız.’ diyor. İşte tam tarif ettiği gibi yaşadı ve öldü, aramızdan ayrıldı. Hep doğrunun yanında oldu, hep doğruyu seçti, doğruyu savundu. Tek başına kalmayı göze aldı. Örgütlü olmaktan asla vazgeçmedi. Partili olmaktan, partiyi örgütlemekten, bunun için yorulmaktan vazgeçmedi. O hep insanı insanın kurdu yapan kapitalist sistemi değiştirme mücadelesinin içinde yer aldı, önünde yer aldı, hep bizden önce koştu, hep önderimiz oldu. Kimseye biat etmedi. Kaderini halkın kaderi ile birleştirdi. Depremde Hatay’da Adıyaman’da Maraş’ta Antep’te Adana’da tek tek arkadaşlarını ziyaret etti…

Güvenilir, ahlaklı, fedakar ve cesur insan. Yaşamın mücadelen, devrimcilikteki inadın senden devraldığımız en büyük mirasımızdır. Türkiye halkı, hep söylediğin gibi seçeneksiz kalmayacak. Seni o çok sevdiğin topraklarda sonsuzluğa uğurlarken senin gibi olacağız. İnatçı, mücadeleci, çalışkan… Sözün sözümüz, yolun yolumuzdur. Söz veriyoruz!”

Konuşma sırasında “Bağımsızlık Devrim Sosyalizm” “Gültekin’e Bin Selam Mücadeleye Devam” “Gültekin’e Sözümüz Devrim Olacak” sloganları atıldı.

Sosyalist Cumhuriyet Gençliği Ankara İl Başkanı Kaan Eroğuz törendeki konuşmasında şu noktalara değindi:

“Bedri Abi üç kuşağın abisi, önderi, devrimcisi idi. 68’in mirasını, birikimini bizlere, bizim kuşağımıza aktaran son önderlerden, son öncülerdendi. Bir bayrak devralıyoruz. Arkadaşlar bir bayrak devralıyoruz! O bayrak Türkiye’nin bağımsızlık bayrağıdır. O bayrak emekçilerin kurtuluş bayrağıdır. Bedri Abi’den bugün bir bayrak devralıyoruz. Bugün, Sosyalist Cumhuriyet Gençliğinin en genç üyesini son yolculuğuna uğurluyoruz. Bedri Abi en gencimizdi. En hızlısıydı hepimizin. Hep önümüzdeydi. Bedri Abi’ye söz veriyoruz. Tam bağımsız ve gerçekten demokratik Türkiye’yi kuracağız. Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini, O’ndan aldığımız bayrakla sonuna kadar sürdüreceğiz. Ant içiyoruz. Arkadaşlar, Bedri Abi’ye yakışır, Bedir Abi’nin temsil ettiği 68’in devrimci mirasına yakışır şekilde Genel Başkanımızı, Bedri Abi’mizi son yolculuğuna uğurlayacağız. O’NUN BİZE EMANET ETTİĞİ mirasın temsilcisiyiz. Ve söz veriyoruz tam bağımsız ve gerçekten demokratik Türkiye’yi kuracağız. O inadın, o iradenin sahibiyiz. Geldiğiniz için, bir arada olduğumuz için, bizi yalnız bırakmadığınız için Sosyalist Cumhuriyet Gençliği adına teşekkür ediyorum.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir