Genel Başkan Vekilimiz Yılmaz Ersezer’den İktidar ve Muhalefete Açık Çağrı: Terörist ABD’ye Karşı Duruşunuzu Açıklayın!

ABD Genel Kurmay başkanı Mark Milley’ in tüm uluslararası yasaları çiğneyerek egemen Suriye Devleti topraklarında ve Türkiye sınırında YPG/PKK’yı denetlemesi, Türkiye ve Suriye devletlerini hedef alan büyük bir terör eylemidir. Türkiye ve Suriye’nin toprak bütünlüğü, egemenliği ve bağımsızlığına yönelik bu terör eylemi bize tüm diğer büyük sorunlarımızın ötesinde büyük bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya olduğumuzu apaçık gösteriyor.

Sınırımıza 40 km mesafede Dedeağaç’a binlerce tank yığarak, Ege’deki onlarca adaya askeri üs kurarak silahlandıran ve Türkiye’yi batıdan kuşatan ABD, kara gücüm dediği binlerce vatandaşımızın katili PKK/YPG’ yi askeri en üst düzeyde ziyaret ederek tehdidini bir üst seviyeye ulaştırdı.

Seçim sürecinde halkın karşısına çeşitli ittifaklarla çıkan ve yetki isteyen iktidar ve muhalefetin bu büyük tehdide bir cevaplarının olup olmadığını hep birlikte göreceğiz ancak Türk Milleti’ne çağrımız ve uyarımızdır: Emperyalist ABD’nin tehditlerine karşı sesiz kalanlar diğer hiçbir sorunu çözemezler. İçinde bulunduğumuz derin ekonomik krizin çözümü Bağımsız ve egemen Türkiye’yi inşa etmekten geçiyor. ABD tehdidine karşı milletin birliği ve bölge ülkeleri ile dayanışma hem coğrafyamızdaki kanı durduracak hem de içinde bulunduğumuz krizi çözmemizin olanaklarını yaratacak temel unsurdur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir