SCP İstanbul İl Başkanı ve MKK üyesi Olgun Özden: “Cumhuriyete ve Devrimlerine Sahip Çıkacağımızı Tüm Topluma İlan Ediyoruz”

Partimiz İstanbul İl Başkanı ve MKK üyesi Olgun Özden, gerici imam Halil Konakçı’ın Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef sözleri iktidardan aldığı güçle söylediğini belirtti.

Konakçı’nın, “Okullarda resmi törenlerde çocukların heykel ve resimlerin önünde secde ettirilmesine karşı değiller ama vatanımızda yaşamış İslam’a hizmet etmiş değerleri kıyafetleri ile anılmasına ve anlatılmasına karşı çıkıyorlar” şeklindeki paylaşımına sert tepki gösteren Özden, “İktidar ve ondan cesaret alan bazı odaklar, Laik Cumhuriyete karşı saldırılarını artırarak sürdürüyor. Halil Konakçı adındaki yobaz, eğitim sistemine yapılan gerici müdahaleleri savunmak adına ulusal değerlerimize ve Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatmayı, kendine hak görmektedir. Başta da belirttiğimiz gibi bu cüreti iktidardan aldıkları güce borçludurlar. İktidarın eğitim sistemine gericiliği monte etmeye dönük siyasetleri, tarikatlara yönelik tahsisler ve teşvikleri, Cumhuriyet ile bitmek bilmeyen hesaplaşmalarının bir tezahürüdür. Bu çabalarının giderek azgınlaşmasının sebebi, onca iktidar gücü ve maddi imkanlara rağmen toplumun kahir ekseriyetinin Cumhuriyet Devrimine olan sadakatidir. Cumhuriyeti ve onun değerlerini savunması gerekenlerse halk dalkavukluğu ile durumu idare etmeye çalışıyor. Biz Sosyalist Cumhuriyet Partisi olarak hiçbir demagoji ve ideolojik çarpıtmaya kanmadan Cumhuriyete ve devrimlerine sahip çıkacağımızı tüm topluma ilan ediyoruz.”

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir