Sosyalist Cumhuriyet Partisi: Türkiye hukuksuzluğa teslim olamaz!

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mehmet Bedri Gültekin, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Hatay’a girmesinin engellenmesine tepki gösterdi. Gültekin, “Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın güvenlik gerekçesi ile Hatay’a girmesinin valilik kararı ve kolluk marifeti ile engellenmesi hukuksuzdur” dedi.
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Hatay’a girişinin güvenlik gerekçesi ile engellenmesine Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mehmet Bedri Gültekin tepki gösterdi. Gültekin konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye bu hukuksuzluğa, kanun tanımazlığa teslim olamaz. Bir siyasi parti genel başkanının ülkenin bir kentine girmesi valilik makamınca güvenlik gerekçesi ile yasaklanamaz. Bu durum ülkenin sokulduğu hukuksuzluk ortamı kadar yine hükümetin yaratmış olduğu güvenlik zafiyetinin sonucudur. Hatay ve diğer sınır illerinde kontrol kaybedilmiştir” dedi.

AKP iktidarının Suriyeli sığınmacıların tepkisinden çekindiğini söyleyen Gültekin, “Güvenlik nedeniyle bir siyasi parti liderinin ülkenin bir şehrine girmesinin yasaklanıyor olması gelinen vahim durumun itirafıdır. Ülkeyi yönetmekten aciz Akp hükümeti, ülkenin kentlerine hakim olma kabiliyetini de yitirmiştir. Suriyeli sığınmacıların tepkisinden korkar olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir iktidar ilk defa bu derece aciz duruma düşmüştür. Bu hukuksuzluğa derhal son verilmelidir” ifadelerini kullandı.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir