Sosyalist Cumhuriyet Partisi Kocaeli İl Başkanı Gökhan Onater: “YENİ VERGİ PLANLAMALARI HALKIN TALEBİNİ KARŞILAMIYOR”

Ekonomi Bakanınızın “Planı” çalışıyor olsaydı her gün yeni bir vergi peydahlamaya çalışmazdınız, garsonların bahşişine kadar gözünüzü dikmezdiniz.

Devlette tasarrufu beceremediniz, Kamuda tasarruf tedbirleri almadınız. Bu işe Cumhurbaşkanından başlamanız gerekirdi. Kullanmadığı uçakları satarak yangın söndürme uçakları filosu kurulabilirdi. Hiç değilse ormanlar kurtulurdu…

Başkanlık sisteminiz ekonomiyi uçuracaktı, ne oldu? Yandaşlarınızın ekonomisi uçuşa geçerken halkın hayatını zehir ettiniz. Vatandaş sizin batık sisteminizin finansörü değildir. Yapılması gereken vergi aflarına son vermek, vergi borcunu sildiğiniz şirketlerden o vergileri almaktır. Bu da yetmez, toplanacak vergilerin Türk halkına nasıl döneceği de gösterilmelidir. Örneğin, emekli maaşlarını yükseltecek misiniz? Asgari ücreti insanca yaşanacak bir seviyeye getirebilecek misiniz? Yoksa yine kendi yandaşlarınızın yolsuzluklarını kapatmak için mi bu vergiler?

Baz etkisiyle enflasyon düştüğünde, emekliye ve asgari ücretliye verilecek zammı düşürüyorsunuz. Geçen yıl doğalgazı bir ay ücretsiz vererek emeklinin de çalışanların da hakkını yediniz. TÜİK, enflasyonun iki katı hissedildiğini itiraf etmedi mi; hesaplamaların yapılmadığını söylemedi mi? Türk Yargısı, bu Tüik yönetiminden ve de onu yönetip yönlendiren AKP iktidarından mutlaka hesap sormalıdır.

Sayıştay’a hesap vermeyen bir iktidar hangi adaleti, hangi kalkınmayı sağlayabilir?

Sizin “yerel halk” dediğiniz, Türk Milleti’dir ve Türk milleti artık iktidardan da onun kopyası muhalefetten de yaka silkmektedir…

Çözüm mü?

Öncelikle göçmenleri göndererek işe başlayabilirsiniz.

Sonra da KDV, ÖTV gibi dolaylı vergileri düşürerek, Gelir Vergisi dilimlerini artırabilirsiniz.

Milli Eğitimi, tarikatlardan temizlemek en önemli işlerden biridir. Aynı şey Diyanet için de geçerlidir. Laikliği savunmak Türk milleti için yaşamsal önemdedir.

Düşük ücret, yüksek enflasyon, yüksek vergi ve yüksek cezalarla bu sistemin sonuna gelindiği açıkça ilan edilmiştir.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi iktidarında, çocuklarımız güvenilir ellerde eğitim alacak, emekliler refaha kavuşacak, ücretliler insanca yaşayacak, tüm halkımız gelecek endişesi taşımadan, büyük bir sosyal güvenlik ülkesinde huzur içinde var olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir