Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mehmet Bedri Gültekin’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı: Yeni Yüzyılda, Yeni Zaferlerin Eşiğindeyiz!

Bundan tam yüzyıl önce Türk Milleti, emperyalist güçlerin üzerimize sürdüğü işgal ordularını kesin yenilgiye uğratarak sadece bağımsızlığımızı kazanmadı; aynı zamanda sömürgecilik boyunduruğu altında olan bütün mazlum milletlere örnek oldu.

Yüzyılın sonrasında geçmişin sömürgeleri ve yarı sömürgeleri, bugün dünya ekonomisinin yüzde 60’ını oluşturuyorlar. Artık başka bir dünyadayız.

Bugün Türkiye’miz, yeni bir emperyalist kuşatma ve saldırı tehlikesi altında bulunuyor. Edirne sınırında, burnumuzun dibinde Dedeağaç’ta inşa edilen askeri üs ile birlikte Yunanistan’daki toplam 9 ABD üssünün hedefi Türkiye’dir.

ABD, Doğu Akdeniz’de Mavi Vatanımız üzerindeki egemenlik hakkımızı tanımıyor ve buradan İsrail, Yunanistan ve diğer Batılı müttefikleri ile birlikte düşmanca faaliyetlerini sürdürüyor.

Suriye’de, “sahadaki kara gücüm” dediği PKK’ya bir devlet kurdurma peşinde olan ABD’nin esas hedefi de Türkiye’dir.

Bu tehditlere karşı 30 Ağustos zaferinin bağımsızlık ruhu, azim ve kararlılığıyla mücadele etmek gerekiyor.

Dünyamız ve Türkiye’miz yüzyıl önce olduğu gibi bugün da tarihi bir rol ayrımında bulunuyor.

Genel olarak insanlığın, özel olarak da Türkiye’nin mevcut sistem içinde gideceği bir yol bulunmuyor.

Türk Milleti, ülke bütünlüğüne, egemenlik haklarına ve varlığına yönelik emperyalist tehditleri alt ederek, bir kez daha bütün insanlığın eşit ve özgür bir dünyada yaşama hayalinin gerçekleşmesine büyük katkıda bulunacaktır.

Milletimizin 30 Ağustos Bayramı’nı bu inanç ve kararlılıkla kutluyoruz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir