Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu: Doktorlarımızın yarın yapacakları iş bırakma eylemini destekliyoruz!

Çeşitli meslek kuruluşlarında ve sendikalarda örgütlü doktorlarımız, yarın (15 Haziran 2022) Türkiye çapında iş bırakacaklar!

Doktorlarımız bilindiği üzere 17 – 18 Şubat, 14 – 15 – 16 Mart, 17 -18 Mayıs tarihlerindeki eylemlerin de içinde olduğu bir dizi iş bırakma eylemiyle sorunlara dikkat çekmek ve çözüme kavuşturmak amacıyla mücadele ettiler. Ama bütün bu mücadelelere rağmen olumlu bir gelişme sağlanamaması üzerine şimdi yeniden iş bırakacaklar.

“Yurt dışına gitmek istiyorlarsa gitsinler” diyen zihniyet, sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmüyor ve doktorlarımızın şimdi yeniden iş bırakmak zorunda kalmalarının temel nedenidir.

Doktorlarımız ve diğer bütün sağlık çalışanlarımız sonuna kadar haklıdırlar. Sosyalist Cumhuriyet Partisi olarak doktorlarımızın yanındayız.

Bütün halkımızı, en zor zamanlarda hep yanlarında olan ve ettikleri yemine bağlı kalarak kendilerine hizmet etmeye çalışan doktorlarımıza, bu haklı eylemlerinde destek olmaya çağırıyoruz.

Hükümeti, sağlık çalışanlarının meşru temsilcileriyle oturup sorunları konuşmaya ve taleplerinin kabulü temelinde bir çözümü hayata geçirmeye çağırıyoruz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir