Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu Üyesi Önder Kırmızıtaş: Sosyalist Cumhuriyet Partisi Atatürk Orman Çiftliği’nde ABD Büyükelçilik Binası Yapılmasına Karşı Savcıları Göreve Çağırıyor.

Mustafa Kemal Atatürk emperyalizme karşı mücadelenin sembolüdür!

 

Hayatı emperyalizme ve emperyalist saldırganlığa karşı mücadele ile geçmiş büyük devrimcinin anısı yok sayılarak ve alenen anısına saldırılarak Atatürk Orman Çiftliği arazisinin bir kısmının emperyalist ABD’nin büyükelçiliğine verilmesi açık meydan okumadır.

 

Bu meydan okuma Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında bağımsızlığa meydan okumadır. Varlığını emperyalist merkezlerin emrine adamış kuvvetler bağımsızlığa karşı başlattıkları saldırılarını bir adım daha ileri götürmektedirler. Amaçları tamamen Atatürk’ün şahsında bütünleşen bağımsızlık ruhuna saldırmaktır. Birçok alternatif yer dururken Atatürk Orman Çiftliği’nde ısrar edilmesi niyetlerini açıkça ortaya koymaktadır.

 

Ortada Atatürk’ün vasiyeti ve İdare Mahkemesinin kararı duruyorken bunların yok sayılarak işlemin devamında ısrar edilmesi pervasız saldırganlığın geldiği noktayı göstermesi açısından anlamlıdır.

 

Büyük Zafer’in 100. yılında gündeme getirilen bu oldu bittiyi kabul etmek mümkün değildir. Türk halkı gerçek niyetlerini görüyor ve karşı koyuyor. Bu yağmaya ve saldırganlığa izin vermeyeceğiz. Bu hususta savcılık nezdinde yapmış olduğumuz suç duyurusunun takipçisi olacağız. Olaya dahli olanlar bunun hesabını vereceklerdir.

 

Sosyalist Cumhuriyet Partisi

Başkanlık Kurulu Üyesi

Av. Önder Kırmızıtaş

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir