Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu Üyesi Av. Önder Kırmızıtaş: Halkın gerçeklerinden kopanlar, tarihin çöplüğünde yerini alır!

Yabancıya yaz tatilini, yerli vatandaşa ise kış tatilini reva gören ve sözümona ucuz tatil yapmanın yolunu anlatan Turizm baronunu milletimiz seçimlerden sonra ömür boyu tatile yolcu edecektir!

 

Türkiye’nin turizm baronu ve aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Mehmet Nuri Ersoy; millete ucuz tatil tüyoları veriyor. Tüm yönüyle(otel, ulaşım, acente) turizm sektörünün tek baronu ETS Turizm’in sahibi Mehmet Nuri Ersoy, her geçen gün artarak devam eden hayat pahalılığı karşısında öğün azaltmaktan  başka çare bulamayan milletle alay ederek, kendi memleketinde adeta yabancı olan vatandaşa nasıl tatil yapabileceğinin tüyolarını vermektedir. “Kışın fiyatların uygun olduğu dönem, şu anda Türk turist olarak gezmek istiyorsanız benim size tavsiye edeceğim; bütçe açısından baktığınız zaman kışın gezmenizi tavsiye ederim” diye konuşan Bakan Ersoy, 5.500 TL asgari ücretle geçinemeyen, giderek yoksullaşan vatandaşlarla açık bir şekilde alay etmektedir. Ancak bir avuç para babasını daha da zengin etmek için devletin tüm olanaklarını pervasızca kullandıranlar, sermayedar sınıf için bir gecede yasalar çıkaranlar, vergi borçlarını tek kalemde silenler, bin odalı Ak Saray’da her gün 10 milyon TL’yi hiç edenler, milletimize gelince reva gördükleri düzen ülkeyi emperyalist tekellere yağmaya açmakta, bir avuç yandaşı zengin etmekte, yoksullaşma üretmekte, işsizliği artırmakta, milleti borç batağına sürüklemekte, işçileri adaletsiz vergi sistemiyle dilim dilim soymaktadır.

 

Emekçi halkımız artık bu aymazlığı görmeli ve halktan kopuk yaşayan yöneticilere gereken tepkilerini göstermelidir. Sosyalist Cumhuriyet Partisi olarak sermayedar yanlısı, Turizm baronu bir bakan istemediğimizi yineliyoruz. Ekmek bulamayan vatandaşa pasta önerisi yapan tüccar/bakan Ersoy istifa etmelidir.

 

AKP iktidarı her geçen gün yarattığı ne olduğu belirsiz sistemin çıkmazında boğulmaktadır. Yarattıkları ucube sistem gibi kendileri de bataklığa saplanmış durumdalar. Yönetemiyorlar, günü kurtarmaya çalışıyorlar ve her geçen gün kendilerinin çaresiz çırpınışları alay konusu olmaktan öteye gitmiyor. Bunun son örneği bakan Ersoy ve yaptığı açıklamalardır.

 

Türkiye halkı ilk fırsatta bu ucube sistem ve beceriksiz iktidardan kurtulacaktır. Bu amaçla partimiz üzerine düşen görev ve sorumluluğun bilincindedir. Halkımızla yan yana mücadeleye devam edeceğiz. Artık sesini yükseltmesi gereken halkımızı da partimizin saflarında mücadeleye davet ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir