Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu: İncirlik üssündeki ABD’ye ait nükleer silahlar derhal Türkiye dışına çıkarılmalıdır!

  • Ukrayna krizi dünyamızı bir nükleer savaşın eşiğine getirmiş bulunuyor!
  • İncirlik üssündeki ABD’ye ait Nükleer silahlar Türkiye’yi hedef yapıyor!
  • Bu nükleer silahlar bir an önce Türkiye dışına çıkarılsın!
  • İncirlik üssüne ve Kürecik’teki radar üssüne el konulsun!

 

Ukrayna krizi, nükleer silahların da kullanılacağı bir dünya savaşını gündemimize

getirmiş bulunuyor. ABD’nin Ukrayna’ya yaptığı silah sevkiyatını artırmasından ve Rusya’nın kısmi seferberlik ilanından sonra çok sayıda ülkeden Üçüncü Dünya Savaşı uyarıları geldi. Üçüncü Dünya Savaşı demek, nükleer silahların kullanıldığı savaş demektir.

İncirlik üssünde ABD’nin nükleer silahlarının olduğu biliniyor. 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin ardından ABD, buradaki nükleer silahları kendisi açısından daha güvenilir bir başka ülkeye taşımak istediyse de bu gerçekleşmedi. Nükleer silahlar hala İncirlik’te!

Nükleer silahların kullanılacağı olası bir savaşta Rusya doğal olarak İncirlik’i vuracaktır. Böylece Türkiye taraf olmadığı bir savaşta Nükleer silahların hedefi olacaktır. Bu da Adana başta olmak üzere bölgedeki şehirlerimizin Hiroşima’nın kaderini yaşaması anlamına gelecektir.

Türkiye, Ukrayna krizinde Atlantik İttifakının savaş korosuna katılmayarak doğrusunu yaptı. Bugün de yapılması gereken, vakit geçirmeden İncirlik’teki nükleer silahların bir an öne Türkiye dışına çıkarılmasıdır.

İncirlik üssü, Türkiye’nin NATO’ya katıldığı günden bu yana, Türkiye’mizi ilgilendiren her kritik gelişmede, aleyhimize çalışan bir fesat yuvası oldu. Son olarak 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin karargâhı olarak çalıştı.

Ukrayna krizinin daha da ağırlaştığı, bir genel savaşa dönme riskinin büyüdüğü ve ABD’nin komşumuz Yunanistan’ı Türkiye’yi hedef alan bir cephaneliğe dönüştürdüğü bugünlerde, İncirlik gibi Türkiye’nin içindeki bir askeri üssün varlığının tehlikeyi daha da büyüttüğü açıktır.

Cumhurbaşkanı’na ve Hükümete sesleniyoruz!

Nükleer silahlar derhal Türkiye dışına çıkarılmalıdır!

İncirlik üssüne ve onun bir parçası olarak çalışan Malatya Kürecik’teki radar üssüne el konulmalıdır!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir