Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu: “Emperyalizmin İşbirlikçilerine Geçit Yok!”

Bu ülke İngiliz gemisiyle kaçan Vahdettinlerin değil, düşmana karşı savaşan Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gidenlerindir!

 

Birkaç gündür süren Vahdettin tartışması bir kez daha ülkemizde emperyalizm işbirlikçisi gericilerin gerçek yüzünü göstermektedir.

 

İşgalcilere karşı Atatürk önderliğinde milletçe kazandığımız Kurtuluşumuzun 100. yılını kutluyoruz.

 

Emperyalizme ve onların taşeronu olanlara ve yerli işbirlikçilerine karşı verdiğimiz mücadele sayesinde tam bağımsızlığımızı sağladık.

 

Peki, o yıllarda Saray’da Salatanat sürenler ne yapıyordu? İşgale karşı tek kurşun atmadan teslim olanlar, Milli Mücadeleye karşı çalışıyorlardı.

 

Ve kurtuluş sağlandığında, düşman denize dökülünce,  İngilzilerin Malaya adlı  gemisine binip kaçıyordu Vahdettin.

 

Bugün Vahdettin’i savunanlar “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen zihniyetteki gerici işbirlikçilerdir. Dün de Vahdettin’in izindeydiler, bugün de…

 

Bugün Osmanlıcılığı savunanlar aynı zamanda NATO’cudurlar ve Avrasyacılığa karşıdırlar. Bu konumlanış onların sahiplendiği tarihin gereğidir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözü her şeyi özetlemekte ve yapılmakta olan bilinçli çarpıtmaya en net cevabı vermektedir.

“Osmanoğulları zorla, Türk Milletinin hakimiyet ve saltanatına el koymuşlardı. Bu tasallutlarını altı asırdan beri idame eylemişlerdi. Şimdi de Türk Milleti bu mütecavizlerin hadlerini bildirerek, hakimiyet ve saltanatı isyan ederek bilfiil eline almış bulunuyor.”

 

Bizler Bandırma Vapuru’na binerek Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz…

Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir