Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu: Azez’ de Yakılan Türk Bayrağı, AKP’nin Bugüne Kadar İzlediği Suriye Politikasının İflasıdır!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Büyükelçiler toplantısında yaptığı konuşmada, Suriye ile ilişkilerin düzeltileceği yolunda verdiği mesajlar sonrasında, Azez ve Cerablus gibi Türkiye’nin kontrolü altındaki bölgelerde protesto gösterileri yapıldı.

Azez’de bugüne kadar AKP iktidarı tarafından korunan ve kollanan cihatçılar, Türk Bayrağı yaktılar!

Türkiye’nin, ABD koruması altında Fırat’ın doğusunda devlet olma hayali peşindeki PKK’ya karşı operasyon yapma niyetini açıklaması ve Şam ile diyaloğa geçme beyanları üzerine Selefici cihatçıların harekete geçmesi, bu terör örgütlerinin gerçekte kimin kontrolünde olduklarını da ortaya koyuyor.

AKP iktidarının, Müslüman Kardeşler ve diğer Selefici örgütlerle işbirliği yaparak ve onlara destek vererek, gerçekte Türkiye’ye en büyük kötülüğü yaptığı ortaya çıkmıştır.

Bayrak bir milletin namusudur!

Türk Ordusu, 1996 yılında Kıbrıs’ta Türk bayrağına el uzatma girişiminde bulunan bir kışkırtıcıya haddini bildirerek ne yapılması gerektiğini dosta düşmana göstermişti.

Azez’de o Türk bayrağının yakıldığı yerde Türk askeri yok muydu?

O askeri, görevini yapmaktan alıkoyan nedir?

Hiç şüphe yok ki İktidarın, Müslüman Kardeşleri “dost”, “kardeş” ve “müttefik” olarak gören anlayışı, saldırganlara Türk bayrağına el uzatma cüretini vermiştir ve Türk askerini de görevini yapmaktan alıkoymuştur.

Sorumlu, mezhepçi anlayışla Esat düşmanlığını bugüne kadar sürdüren AKP iktidarıdır.

Yanlıştan bir an önce dönmenin zamanı gelmiştir, geçmektedir.

Türk bayrağını yakma cüretinde bulunan Selefici küstahlara, en ağır ceza derhal verilmelidir!

Ankara, vakit geçirmeden Şam’a dostluk elini uzatmalı, Türkiye ve Suriye birlikte PKK başta olmak üzere tüm terör örgütlerini bölgeden temizlemelidir.

2 thoughts on “Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu: Azez’ de Yakılan Türk Bayrağı, AKP’nin Bugüne Kadar İzlediği Suriye Politikasının İflasıdır!”

  1. Sayin Sosyalist Cumhuriyet Partisi Suriyede muhalefeti terörü destekleyen bütün ülkeleri lanetlemeliyiz . Kardeş Arap halkiyla Türk halki yillarca birlikte yaşamiştir.birbirini bağimsizliğina saygi durmuştur. Kemal Atatürk ve ismet inönü zamaninda sinirda tel örgü bile çekilmemiştir. Yobaz dinci natocu amerikanci islamci partiler iktidara geldiği zaman suriye irak sinirina tel örgü çekilmiştir.

  2. Asrin liderimiz zamanindada ırak ve suriyedeki mazlum halk Türkiyeden kalkan amerikan ve nato uçaklari tarafindan bombalanmiştir.
    Bu kardeşliğe aykırıdir.
    Bunun için Atatürk gibi Yurtta Sulh Cihanda Sulh demeliyiz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir