Şimdi yeniden Samsun’a çıkma vaktidir!

2022’nin Türkiye’si, bir çok bakımdan ancak köklü devrimci bir tavırla altından kalkabileceği sorunlarla karşı karşıyadır.
Genel olarak 12 Eylül 1980’den bu yana uygulanan neoliberal politikalar, özel olarak ise 2001 yılından bu yana uygulanan Kemal Derviş politikaları ile milli ekonomimiz tasfiye edilmiş, ülkemiz Cumhuriyet tarihinin en ağır krizinin içine yuvarlanmıştır.
Kamu kaynakları fütursuzca yağmalanmış, yandaşlara aktarılmış, devlet ekonomiyi yönetebilme araçlarından mahrum bırakılmıştır.
10 yıldır ABD’nin kaos ve parçalama planlarının bir parçası olarak ülkemize yığılan 8 milyon mülteci, pimi çekilmeye hazır bir bomba durumundadır. İç barışımız tehdit altındadır.
AKP iktidarının anti laik politikaları Türkiye’yi yeniden “Şeyhler, dervişler, müritler ve mensuplar ülkesi” haline getirmiştir.
Cumhuriyetin bütün kurumları yıkıma uğratılmış ve vatandaşın başı sıkıştığında başvurabileceği, devlet mekanizması içinde güvenebileceği hiçbir yer kalmamıştır.
İşte bu koşullarda, sistem içinde bulunabilecek bir çözüm yoktur.
Türkiye ancak 19 Mayıs ruhuyla ayağa kalkarak sorunlarını çözebilir. Kuruluş tarihi olarak 19 Mayıs 1919’u kabul eden Sosyalist Cumhuriyet Partisi, bu gerçeğin bilincindedir.
Bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyoruz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir