SCP Başkanlık Kurulundan 2 Temmuz açıklaması: NATO’yu anlamak

2 Temmuz nedeniyle Sosyalist Cumhuriyet Partisi’nden yapılan açıklamada “Türkiye, yeni Madımaklar yaşamamak için; hiç zaman geçirmeden Nato’dan çıkmalıdır. Atatürk’ün kurduğu, her alanda bağımsızlıkçı, Halkçı-Devletçi, Laik, kendi ayakları üzerinde duran, üreten bir Türkiye’ yi yaratma programını tamamlamak için, partimiz etrafında birleşmeli ve kendi iktidarını yaratmalıdır. Madımak katliamının bize bıraktığı en büyük ders budur.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu’ndan yapılan 2 Temmuz açıklamasında “2 Temmuz, içimizdeki dinmeyen ateştir. Kahramanmaraş’tır, Çorum’dur, Başbağlar’dır. Sivas’ta insanlığın yakıldığı gündür. Acıdır, ülkemiz adına utanç vericidir. Aynı zamanda öğreticidir. Nato’nun, Nato tarafından oluşturulan Gladyo’nun (kontrgerilla) ne olduğunun açık tarifidir” denilerek olayın canlı tanığı Aziz Nesin’ in anlatımıyla: “Tarihler 1 Temmuz 1993, 4. Pir Sultan Abdal Şenlikleri için Sivas’taydık. Daha şehre gelmeden, özellikle benim hakkımda bildiriler yayımlanmaya başlanmış; hedef gösterilmiştim. Zaten gün içerisinde gerginlik şehrin belli yerlerinde iyiden iyiye tırmanmıştı. 2 Temmuz günü akşam beş sularında ise gözü dönmüş kalabalık Madımak Oteli’nin önündeydi. Erdal İnönü arandı, gereken önlemin alınacağını söyledi. Ancak kalabalığın öfkesi dinmiyor, güruhu sakinleştirmek adına konuşan belediye başkanı Temel Karamollaoğlu (her ne kadar inkâr etse de) “Gazamız mübarek olsun!” sözüyle adeta çığırtkanlık yapıyordu. “Cumhuriyet Sivas’ta kuruldu, Sivas’ta yıkılacak!”, “Laiklere ölüm!”, “Yaşasın şeriat!” ve “Sivas Aziz Nesin’e mezar olacak!” sloganları, asıl hedefin ben olmadığımı anlatmaya çalışıyor gibiydi… Önce yağmalama, sonra ise “Yakın ulan, yakın!” sesleri… Her şey beş on dakika içinde olup bitmişti.” “Odamda Lütfi Kaleli ile birlikte çaresiz bir bekleyiş içerisindeyken, aşağı taraftan korkunç çığlıklar gelmeye başladı. Bağırıldı, yardım istendi ve sonra sesler sustu”… Bu acı günde 35 kişi yanarak can verdi(35 kişi kamuoyuna alevi olarak tanıtıldı). Gladyo, yobaz gericiliği kullanarak katliamı gerçekleştirdi. Yaşanan katliamla ilgili zamanın Başbakan Tansu Çiller: “Olaya katılan vatandaşlarımızdan hiç birine bir zarar gelmemiştir”, İçişleri Bakanı Mehmet Gazioğlu ise “Oteli, otel sahibi kundaklamıştır.” diye açıklama yaptığı belirtildi.

2 TEMMUZ AÇIKÇA BİR GLADYO TERTİBİDİR

2 Temmuz katliamının Gladyo tarafından tertiplendiğine dikkat çekilen Sosyalist Cumhuriyet Partisi’nin açıklamasında “Yukarıya aldığımız kısacık bölüm dahi bu olayın gerek hazırlanış gerekse yobaz gericiler tarafından atılan sloganlara bakıldığında bir Gladyo tertibi olduğunu açıkça göstermekle kalmayıp amacını da açıklaması yönüyle öğretici yanını da ortaya koymaktadır.

• “Cumhuriyet Sivas’ta kuruldu, Sivas’ta yıkılacak!”

• “Laiklere ölüm!”

• “Yaşasın şeriat!”

• “Sivas Aziz Nesin’e mezar olacak!” ( Aziz Nesin’in şahsında aydınlanmacılara ).

Görüldüğü gibi, Nato içerisinde kurulan Gladyo tarafından hazırlanan tertibin amacı; Atatürk’ün kurduğu bağımsızlıkçı, laik ve aydınlanmacı Cumhuriyeti yıkmak ve yerine şeriati kurmaktır. Yaşanan katliam ile ilgili serbest piyasacı yöneticilerin açıklamaları da ortadadır. İşte Nato budur. Yaşadığımız bu acılar da Nato’da kalmanın bedelidir. Kanal, kanal dolaşan Nato severler, meselenin bu yönünü gizleme gayretinden vaz geçip, millete gerçekleri anlatsalar çok daha iyi olacaktır. Esas kahramanlık zafer Nato’ dan çıkmak ve bölge ülkeleri ile bütünleşmektir.

Bir kez daha uyarıyoruz. Türkiye Nato’ da kalmak zorunda değildir. Nato demek; acı çekmek demektir. Yeni yeni tertipler yaşamak demektir. İçeride milletin boğazlaşması, dışarıda ise komşu devletlerle düşmanlık demektir. Özet olarak ABD’ ye teslim olmak demektir. Teslimiyetçi, uzlaşmacı ve iki tarafı idare etme, milletin yarısı bana yeter mantığı ile, laik bir ülkeye yakışmayan bölücü politikalar ile gelinecek yer burasıdır. AKP Hükümetinin ülkeyi yönetemediği açıkça görülmektedir. Türkiye bu hükümetten kurtulmak zorundadır” denildi.

BİR DAHA 2 TEMMUZLAR YAŞANMAMASI İÇİN NATO’DAN ÇIKILMALI

Türkiye’de benzer katliamların yaşanmaması için vakit kaybetmeden NATO’dan ayrılmak gerektiği belirtilen açıklamada şunlara yer verildi: “Biz Sosyalist Cumhuriyet Partisi olarak diyoruz ki; Türkiye, yeni Madımaklar yaşamamak için; hiç zaman geçirmeden Nato’dan çıkmalıdır. Atatürk’ün kurduğu, her alanda bağımsızlıkçı, Halkçı-Devletçi, Laik, kendi ayakları üzerinde duran, üreten bir Türkiye’yi yaratma programını tamamlamak için, partimiz etrafında birleşmeli ve kendi iktidarını yaratmalıdır. Madımak katliamının bize bıraktığı en büyük ders budur.

2 Temmuz Madımak katliamının 29. Yılında Milletimizin çektiği tüm acıları paylaşıyor ve bu acıları yaşatanları bir kez daha nefretle kınıyoruz.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir