Hekimlerimizin can güvenliğini sağlayamayan iktidar, işlenen cinayetlerin suç ortağıdır.

Görev yaptığı Konya Şehir Hastanesi’nde, Hacı Mehmet Akçay tarafından tabancayla vurularak hayatını kaybeden Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’nın ailesine, yakınlarına, meslektaşlarına ve Türk Tabipler Birliği’ne sabır ve başsağlığı diliyoruz. Akçay’ın, Doktor Karakaya’yı 1 ay önce kalp krizinden hayatını kaybeden annesinin ölümünden sorumlu tuttuğu için öldürdüğü öne sürüldü. Olayın ardından Tabipler Birliği 2 gün grev kararı aldı.
Hekim sendikalarının hastanelere xray cihazları koydurma, güvenliğin arttırılması, özel güvenliğin yapabileceklerinin sınırlı olması dolayısıyla kamudaki kolluk güçlerinin de hastanelerde daha fazla sayıda görevlendirilmesi gibi talepleri göz ardı ediliyor.
Bugün iktidarın büyüklüğüyle övündüğü, “titaniklerimiz” diye bahsettiği şehir hastanelerinde ülkemizin hekimlerinin öldürülmesi, yerine getirilmeyen bu taleplerin ne kadar önemli olduğunun açık bir göstergesidir ve hekim sendikalarının taleplerini görmezden gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere tüm iktidar da bu cinayetlerin suç ortağıdır.
Tüm hayatları boyunca varıyla yoğuyla memlekete hizmet eden hekimlerimize yapılan bu haksız muamele kabul edilemez ve sorumlular derhal yargılanmalıdır.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir